Ana içeriğe atla

Umudun Kadınları Sesli ve Yazılı Dergi'mizin tüm yazarlarına ve yazmış oldukları yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şule Sepin İçli

sulesepin06@gmail.com
Bir masada oturmuş, ciddiyetle önündeki kağıtları inceliyor. Kısa, koyu kahverengi, küt saçları, vişne çürüğü uzun kollu, çizgili bir kazağı var.

1964 Gaziantep doğumlu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi psikoloji bölümü mezunu. Sosyal hizmetler ve çocuk esirgemeler kurumunda emekli. Kadının İnsan hakları ve engelli hakları alanında çalışmalar yürütüyor. Doğan gazete, Denizli Ahval gazetesi ve Kibele Altı Nokta dergisinde yazıları bulunuyor. Online ve yüz yüze psikolojik görüşmeler yapıyor.

Emine Ortakaya

e_mine_ortakaya@hotmail.com
Beyaz örtülü bir kanepede oturmuş, uzun siyah saçları omuzlarının arkasında, koyu lacivert kazağı var.

1966 İstanbul doğumlu. 1993 Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Mütercim Tercümanlık bölümü mezunu. Halen İzmir’de yaşıyor. Emekli İngilizce öğretmeni.

Aynur Yurtseven

Sarı saçları, parlament mavi örgülü, sol omzunun altı işlemeli kazağı ile gülümsüyor. Önünde açık bir defter, sağ elinde kalemi var.

1954 Ankara doğumlu. Ege üniversitesi tıp fakültesinden memur olarak emekli oldu. Bornova gazetesinde yazılar yazdı. Halen İzmir il halk kütüphanesi görme engelliler bölümünde kitap seslendiriyor.

Sultan Çamur Karataş

Uzun siyah saçlarını toplamış, gözlüklü, açık mavi hırka içinde, mavi çizgili beyaz gömleği var. İki eli, önünde açık olan laptopun üzerinde.

Sosyal hizmet uzmanı ve kamu yönetimi uzmanı. Ayrımcılıkla mücadele, kadın hakları, engelli hakları, çocuk hakları gibi alanlarda hak savunuculuğu yapıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışıyor.

Selvet Bayraktar Tokat

selvetbayraktarr@hotmail.com
Uzun, gür, kahverengi saçları, mavi kazağıyla, elleri klavyenin üzerinde çalışıyor.

1976 Bulgaristan doğumlu 13 yaşında Türkiye’ye geldi. Kadıköy kız lisesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi halkla ilişkiler bölümünden mezun.  Altı Nokta Körler Derneği Kibele kadın dergisinde köşeler hazırladı ve yazılar yazdı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde santral operatörü olarak görev yapıyor.

Emine Kamçı

eminekamci@hotmail.com
Açık kahverengi saçlarını toplamış, üzerinde siyah montuyla, açık alanda, gülümsüyor.

1 Mart 1963 Trabzon Akçaabat doğumlu. Marmara Üniversitesi basın yayın Yüksekokulu ikinci sınıftan ayrıldı. İzmir’e yerleştikten sonra Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi ev ekonomisi bölümünü bitirdi. Atatürk İl halk kütüphanesi ’nde emekli. Ufak tefek şiir denemeleri olsa da aslında öykü yazarı İlk öykü kitabı Anıları tutunmak ilk öykü kitabı “Yatak, siyah paltolu adam, düdükler, Itır bir ağaç olsa, hendek” adlı öyküleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı.

Saime Bircan Sak

saimebircan@gmail.com
Başında çiçekli, el işi, mavi bir şapka, boynunda bordo bir fular, lacivert bir hırka, beyaz, fönlü, kısa saçları, boncuklu askısıyla ince çerçeveli gözlükleri var.

1948 Afyon doğumlu. Çeşitli okullarda Fransızca öğretmenliği ve eğitimi yaptı.  İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi Müdürlüğü’nde emekli. Çeşitli dergi be gazetelerde, şiir, öykü, deneme, kitap tanıtım yazıları yayımlıyor. Beyaz Üşüme, Sus Çığlığı adlı romanları var. Fraçoise Giround’nun Lou; Özgür Bir kadının Öyküsü adlı kitabı Fransızcadan çevrildi. Dil Derneği ve EKYAZ platformu üyesi.

Doktor Şükriye Ece Abay

seceabay@hotmail.com
Gri hırkası, mavi kot pantolonuyla elinde bir kitap koltukta oturuyor. Sol eliyle kitabı, sağ eliyle sarı çerçeveli gözlüğünü tutuyor. Saçları beyaz ve kısa, gülümsüyor.

1967 İstanbul doğumlu. 1991 Marmara Tıp Fakültesi mezunu. Hacettepe Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim dalından Emekli. Şu an 29 Ekim Kadınları Derneğinde yönetim kurulu üyesi. Evli ve bir kız çocuğu annesi. İletişim ve sağlık alanında seminerler veriyor.

Eylem Yurtsever

eylemyurtsever@gmail.com
Kısa, siyah saçları ve siyah gür kaşları var. Açık gri kazağıyla, gözleri kapalı, ağzı hafif aralık.

1990 doğumlu. "Tuzaklar" adlı bir öykü kitabı ve "Büyük Tufan" isimli bir romanı var. Uzun zamandır isimsiz hikayeler.com adlı kişisel sitesinde yazdığı öyküleri paylaşıyor. Galapera, Acemi, Deliler Teknesi gibi birkaç dergide öyküleri yayınlandı. Japonya'da İngilizce olarak düzenlenen Onkyo Holding'in yarışmasında "Braille To Touch" isimli yazısıyla "Mükemmel Konpozisyon Ödülü" aldı.

 

Turhan İçli

turhan.icli@gmail.com
Gri ceketi, içinde mavi kareli gömleği ve lacivert üzerine açık renk kutucuk desenli kravatıyla. Gri, biraz dökülmüş saçlarıyla gülümsüyor.

1955 Sivas Doğumlu, bir kaza sonucu 10 yaşında kör oldu. Gaziantep ve Ankara körler okulunda okudu. Lise öğrenimini Ankara Kurtuluş lisesinde, yüksekokul eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladı. Daha sonra Ankara Hukuk fakültesini bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünde Yüksek Lisansını yaptı. Arabulucu ve avukat olarak görev yapıyor.

46 yıldır Engelli hakları mücadelesi içinde yer alıyor. Altı Nokta Körler Derneği, Altı Nokta Körlere Hizmet Vakfı, Türkiye Körler federasyonu ve Engelli Konfederasyonunun Başkanlığını yaptı. Halen Tüketici Hakları Derneği Onur ve Disiplin Kurulu Başkanı ve Ayrımcılıkla Mücadele Ve Eşitlik Derneği Başkan Yardımcısı. 

Engelliler ve Siyaset konularında yüzlerce makalesi ve araştırması var. Engelli Hakları Ve Ayrımcılıkla Mücadele ve Görme Engelliler Hakkında Görenler İçin Kılavuz adlı kitapların yazarları arasında yer aldı.